Kto będzie zadawał pytania premier Szydło. W europarlamencie o sytuacji w Polsce

Świat
Kto będzie zadawał pytania premier Szydło. W europarlamencie o sytuacji w Polsce
Polsat News

W Parlamencie Europejskim zasiada 751 posłów wybranych z 28 państw. Wszyscy dziś od ok. godz. 16:30 będą debatować o sytuacji w Polsce. Pytania polskiej premier będą zadawać przedstawiciele ośmiu frakcji.

Debata odbędzie się  w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o radiofonii i telewizji.

 

Najpierw głos zabierze wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Później Beata Szydło wygłosi otwierające podsumowanie sytuacji w Polsce. Następnie przedstawiciele ośmiu frakcji będą zadawać pytania polskiej premier, na które Beata Szydło odpowie w kolejnym wystąpieniu. Na koniec do odpowiedzi premier ponownie odniosą się szefowie partii. Debata ma się rozpocząć ok. 16:30 i potrwać 1,5 godziny.


Do Europejskiej Partii Ludowej, która liczy 216 posłów należą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Drugą co do wielkości frakcją, są Socjaliści i Demokraci, wśród których jest pięciu posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 19 polityków Prawa i Sprawiedliwości należy do Konserwatystów i Reformatorów, którzy w Europarlamencie mają 75 swoich przedstawicieli.


W Parlamencie Europejskim jest także Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, Lewica Europejska, Zieloni, Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej, Europa Narodów i Wolności oraz Niezrzeszeni, wśród których jest Janusz Korwin-Mikke.

prz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze