Krupiński prezesem PZU. Jest nowy zarząd

Biznes
Krupiński prezesem PZU. Jest nowy zarząd
PZU

Rada Nadzorcza spółki PZU powołała we wtorek zarząd i powierzyła Michałowi Krupińskiemu pełnienie funkcji prezesa - poinformował ubezpieczyciel w oficjalnym komunikacie. Poprzedni prezes odszedł ze stanowiska w grudniu.

W grudniu 2015 roku Andrzej Klesyk zrezygnował z funkcji prezesa PZU na prośbę Skarbu Państwa. Wówczas rada nadzorcza ubezpieczyciela powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Dariuszowi Krzewinie do czasu powołania kolejnego szefa.


W skład zarządu PZU SA zostali powołani: Beata Kozłowska-Chyła, Roger Hodgkiss i Robert Pietryszyn. Z dniem 20 stycznia do zarządu wejdzie także Paweł Surówka.


W skład zarządu spółki wchodzą jeszcze Krzewina i Przemysław Dąbrowski. Rezygnację z funkcji członka zarządu PZU SA złożyli: Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski.


Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.


W latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.


7 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło siedmiu członków rady nadzorczej spółki PZU. Do rady zostali wówczas powołani Piotr Paszko, Marcin Chludziński, Marcin Gargas, Maciej Zaborowski, Eligiusz Krześniak, Radosław Potrzeszcz i Jerzy Paluchniak.


Z rady odwołano Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Zbigniewa Derdziuka, Macieja Piotrowskiego, Dariusza Kacprzyka, Jakuba Karnowskiego, Aleksandrę Magaczewską oraz Dariusza Filara. W radzie pozostali natomiast Paweł Kaczmarek oraz Alojzy Nowak.


Członkowie zarządu są powoływani przez radę nadzorczą na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy pełne lata obrotowe.


PAP

am/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie