Debata oczami internautów. Spodziewają się kompromisu

Świat
Debata oczami internautów. Spodziewają się kompromisu
Polsat News

Debata budzi ogromne emocje również w internecie. - Do dziś internauci spodziewali się spokojnej debaty, cały czas zaznaczali, że to, co dzieje się w polskiej polityce wskazuje na kompromis - powiedział korespondent polsatnews.pl w Strasburgu Patryk Osowski. Spotkanie premier Beaty Szydło z europarlamentarzystami mogło to zmienić.

Internauci pozytywnie komentowali ostatnie spotkanie premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych. Na kompromis wskazywała również rozmowa Duda-Tusk w Brukseli. - Jednak dzisiaj sytuacja i retoryka się załamały - komentuje wysłannik polsatnews.pl Patryk Osowski. Jego zdaniem przyczyną tak poważnej zmiany mogło być zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej, którzy wyszli przed czasem ze spotkania z premier Beatą Szydło.

 

Wojny polsko-polskiej nie będzie


- Na samej debacie zdaje się, że wojny polsko-polskiej nie będzie - powiedział Osowski. Europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z polsatnews.pl stwierdził, że oczekuje spokojnej debaty. - Podkreślają to także europosłowie Platformy, który zaznaczają, że w ich imieniu wystąpi tylko jeden europoseł i będzie miał tylko 1,5 minuty - dodał Patryk Osowski.


Transmisję z debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim można oglądać tutaj.

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie