Tajwan: powstał "kościół" w kształcie… buta

Świat
Tajwan: powstał "kościół" w kształcie… buta
PAP/EPA/SWCOAST ADMINISTRATION / HANDOUT

Wysoki na 17 metrów but na obcasie został wykonany z 320 kawałków niebieskiego szkła. Pantofelek stanął na wschodnim wybrzeżu wyspy, w mieście Budai. Jego wnętrze ma być planem zdjęciowym, idealnym dla nowożeńców, którzy w bucie powiedzą sobie "tak”. Oryginalny budynek nazwano "kościołem", choć w rzeczywistości świątynią nie jest. Skąd więc ta nazwa?

Jak twierdzą przedstawiciele lokalnych władz, szklany twór tak naprawdę  ma być swoistym hołdem oddanym kobietom, którym amputowano stopy. Chodzi o chorobę, z którą przed laty zmagał się Tajwan, powodowaną piciem wody o przekroczonym stężeniu arsenu. Lokalna historia głosi bowiem, że w 1960 roku pochodząca z tego regionu 24-latka w wyniku ciężkiego schorzenia straciła obie stopy. Właśnie z tego powodu musiała zapomnieć o zamążpójściu i resztę życia spędziła w kościele.

 

W ten sposób budynek za 700 tysięcy dolarów nazwano "kościołem", a niebieska szpilka już stała się atrakcją turystyczną.

 

Uroczyste otwarcie wybudowanego w dwa miesiące "kościoła” zaplanowano jeszcze przed chińskim nowym rokiem, czyli przed 8 lutego.

 

PAP

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie