Mecze polskich piłkarzy ręcznych oglądało w Polsacie ponad 5 mln widzów!

Sport
Mecze polskich piłkarzy ręcznych oglądało w Polsacie ponad 5 mln widzów!
Cyfrasport

Ponad 5,3 mln widzów oglądało piątkowy mecz Polaków z Serbią i niedzielny z Macedonią podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Mecze ME zobaczyć można w Polsacie i Polsacie Sport.

Podczas obu spotkań Polsat był liderem oglądalności w dwóch grupach audytoryjnych (4+ oraz 16-49 lat). Piątkowy mecz z Serbią oglądało na antenie głównej 4,4 mln widzów i 920 tysięcy w Polsacie Sport. Niedzielne spotkanie z Macedonią ponad 4,6 mln w Polsacie i niemal 900 tysięcy w Polsacie Sport. Tak duża liczba widzów przełożyła się na wysokie udziały obu stacji. Podczas meczu z Serbią był z nami co trzeci widz, a Polsat i Polsat Sport zebrały 36,5 proc. udziału w widowni w grupie 16-49 i 32,6 proc. w grupie 4+. Podobnie udziały kształtowały się podczas meczu z Macedonią – obie stacje przyciągnęły 35,1 proc. w grupie komercyjnej oraz 31,1 proc. w grupie 4+.

 

Ostatni mecz w fazie wstępnej Polacy rozegrają z mistrzami świata i Europy oraz mistrzami olimpijskimi Francuzami. Transmisja we wtorek 19 stycznia w Polsacie i Polsacie Sport od godziny 20.00.

Az/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie