Syria: Państwo Islamskie zabiło 300 ludzi, a 400 uprowadziło

Świat
Syria: Państwo Islamskie zabiło 300 ludzi, a 400 uprowadziło
Polsat News
Syria: Państwo Islamskie zabiło 300 ludzi, a 400 uprowadziło.

Bojownicy Państwa Islamskiego uprowadzili co najmniej 400 cywilów z miasta Daj az-Zaur na wschodzie Syrii po dokonaniu ataku na terytoria znajdujące się pod kontrolą sił rządowych - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Ofiar śmiertelnych krwawej masakry jest co najmniej 300.

Według Obserwatorium, opozycyjnej organizacji z siedzibą w Londynie i dysponującej informatorami w Syrii, wśród uprowadzonych są rodziny prorządowej syryjskiej milicji, walczącej z dżihadystami o utrzymanie Dajr az-Zaur.

 

Wcześniej tego dnia syryjski rząd poinformował, że bojownicy Państwa Islamskiego (IS) dokonali w sobotę "przerażającej masakry" 300 osób w tym mieście. Najpierw donoszono o 250 ofiarach.

 

Syryjska oficjalna agencja SANA podała, że większość zabitych w sobotę to starsi ludzie, kobiety i dzieci. Z kolei Obserwatorium twierdzi, że z rąk IS zginęło co najmniej 135 osób, a 80 z nich to żołnierze i członkowie milicji.

 

Bojownicy z Państwa Islamskiego kontrolują większość prowincji Dajr az-Zaur i miasta o tej samej nazwie, a siły rządowe kontrolują część okręgów północnej części stolicy prowincji i lotnisko wojskowe.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie