Żegnaj szkoło! Od jutra ferie zimowe w pięciu województwach

Polska
Żegnaj szkoło! Od jutra ferie zimowe w pięciu województwach
Polsat News

To ostatni dzień nauki dla uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Od jutra będą oni wypoczywać podczas ferii zimowych. Do szkoły wrócą 1 lutego.

Dwutygodniowa przerwa w zajęciach wypada w tym roku 16 stycznia a 28 lutego jednak róźnie w poszczególnych regionach. Województwa podzielone zostały na grupy, które maja ferie w jednym terminie, a przy ich ustalaniu wzięto pod uwagę liczbę uczniów.

 

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach

 

Od 23 stycznia do 7 lutego od szkoły będą odpoczywać uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

 

Od 30 stycznia do 14 lutego przerwę w nauce będą mieli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

 

Jako ostatni - od 13 do 28 lutego - od szkoły odpoczną dzieci z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

 

Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - będzie od 24 do 29 marca.

 

Terminy ferii dla województw zmieniają się cyklicznie

 

Od roku szkolnego 2003/2004 obowiązuje zasada, że terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego.

 

PAP

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie