Waszczykowski: KE wynajduje problemy, których nie ma

Polska
Waszczykowski: KE wynajduje problemy, których nie ma
Polsat News

Polska pod unijną lupą. Komisja Europejska wszczęła procedurę, w ramach której chce sprawdzić praworządność w Polsce. Z kolei w Parlamencie Europejskim planowana jest na wtorek debata o Polsce. Według polityków PiS, nie ma powodu do niepokoju. Tego zdania nie podziela część opozycji. Do sprawy odniósł się w piątek rano minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

- Będziemy informować Polaków, że to jest sytuacja odwrotna, niż niektóre media przekazują - poinformował w Sejmie dziennikarzy.


"Są problemy ważniejsze"


- Komisja Europejska powinna zająć się problemami, które są istotniejsze, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo Europy i Polski, a nie wynajdowaniem problemów, których nie ma - dodał minister Waszczykowski.


Komisja Europejska uruchomiła w środę procedurę kontroli praworządności w Polsce. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił, że celem jest dialog z polskim rządem i wyjaśnienie problemów. Zaniepokojenie unijnych polityków budzą m.in. nowelizacja ustawy o TK i ustawa medialna. Procedura pozwoli KE na przyjrzenie się zmianom w polskim prawie.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie