"Prawda o Polsce" - akcja PiS skierowana do zachodnich społeczeństw i mediów

Świat
"Prawda o Polsce" - akcja PiS skierowana do zachodnich społeczeństw i mediów
Politico.com

Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli akcję zamieszczania w zachodnich mediach tekstów, którymi chcą przekonać tamtejszą opinię publiczną do zmiany oceny sytuacji w Polsce. W pierwszej kolejności artykuły zostały zamieszczone w opiniotwórczych mediach: "Politico", "EUobserver" i "Euractiv". Za akcję płaci Parlament Europejski. W tekstach jest m.in. mowa o aferach z czasów rządu PO-PSL.

- Delegacja PiS w PE rozpoczyna dziś akcję informacyjną w mediach zachodnich pod hasłem "Prawda o Polsce", w ramach której chcemy informować europejskich obywateli, polityków, którzy swoją wiedzę na temat tego, co się dzieje w naszym kraju, często opierają o artykuły bardzo nieobiektywne, bardzo jednostronne, o tym, co tak naprawdę w Polsce się dzieje - powiedział w piątek w Brukseli europoseł PiS Tomasz Poręba.

 

- Chcemy mówić o tym, że Polska jest demokratycznym krajem. Krajem, który wypełnia unijne wartości i w którym ludzie mają prawo do demonstrowania. Gdzie opozycja również ma swoje prawa - podkreślił Poręba.

 

Jak zapowiedział, podobne informacje będą prezentowane w najbliższych dniach również w innych, ważnych mediach zachodnich, m.in. w belgijskim "Le Soir", francuskim "Le Figaro" czy niemieckim "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

 

 

- Chcemy przez kolejne dni przed debatą w Parlamencie Europejskim, jak również po niej, próbować przełamać ten bardzo stereotypowy, nieobiektywny obraz Polski w zachodnich mediach - zaznaczył polityk.

 

Podsłuchy i inwigilacja

 

W sponsorowanych artykułach, opatrzonych tytułem "Co tak naprawdę dzieje się w Polsce", które ukazują się jako oświadczenie delegacji PiS w ramach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przywoływane są też wydarzenia z czasów rządów PO-PSL. Mowa jest m.in. o podsłuchach dziennikarzy, inwigilacji czy zagrożeniach dla wolności słowa.

 

Za zamieszczenie tekstów płaci Parlament Europejski. Europosłowie mają prawo do prezentowania swoich poglądów w ramach swoich grup politycznych. Przy każdym artykule jest logo Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. - Jest to wszystko oczywiście robione w sposób transparentny i przejrzysty - zapewniał Poręba.

 

- To akcja, którą posłowie PiS do PE będą kontynuować w najbliższych dniach, również spotykając się z dziennikarzami mediów zachodnich, spotykając się z nimi oficjalnie, nieoficjalnie - dodał.

 

Debata Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce, która jest bezpośrednią przyczyną kampanii medialnej grupy europosłów PiS, odbędzie się we wtorek w Strasburgu. Weźmie w niej udział premier Beata Szydło.

 

 

 politico.com, euobserver.com, PAP

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie