Michał Kaczmarzyk zrezygnował z funkcji dyrektora Portów Lotniczych i Lotniska Chopina

Biznes
Michał Kaczmarzyk zrezygnował z funkcji dyrektora Portów Lotniczych i Lotniska Chopina
Lotnisko Chopina

Michał Kaczmarzyk złożył rezygnację z funkcji naczelnego dyrektora przedsiębiorstwa Porty Lotnicze i dyrektora Lotniska Chopina w Warszawie - poinformował rzecznik prasowy Lotniska Chopina Przemysław Przybylski. Michał Kaczmarzyk pełnił funkcje od lutego 2014 r. Był prezesem LOT Cargo i LS Airport Services.

"W ciągu niespełna dwóch lat kierowania firmą przeprowadził głęboką restrukturyzację zatrudnienia i procesów biznesowych. Doprowadził do usprawnienia struktury organizacyjnej i znaczącego podniesienia efektywności kosztowej PPL. Z jego inicjatywy przyjęta została strategia na lata 2014-2024, otwarcie zmodernizowanego i rozbudowanego Terminala A na warszawskim Lotnisku Chopina, co pozwoliło na znaczący wzrost liczby obsługiwanych przewoźników, pasażerów i liczby połączeń z Warszawy" - glosi informacja rzecznika.


Przybylski przypomniał, że w 2015 r. po raz pierwszy w historii Lotnisko Chopina obsłużyło rekordową liczbę ponad 11 mln pasażerów.


"PPL notuje też rekordowe wyniki finansowe. Według wstępnych prognoz zysk na koniec 2015 r. netto wyniesie 180 mln zł" - podkreślił rzecznik.


Zaznaczył, że marża EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków i amortyzacji) na poziomie 50 proc. stawia Lotnisko Chopina "w ścisłej czołówce europejskich portów lotniczych".


Według radia Zet, kandydatem na nowego szefa Portów Lotniczych jest Mariusz Szpikowski, były prezes linii Air Italy Polska, założonej w 2007 roku z inicjatywy Air Italy Group i działającej do 2012 roku, później prezes zarządu Air Poland.


PAP

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie