Mąż Celine Dion nie żyje. Przegrał walkę z rakiem

Kultura
Mąż Celine Dion nie żyje. Przegrał walkę z rakiem
PAP/EPA/Joerg Carstensen

Rene Angelil, mąż i zarazem długoletni imresario znanej kandyjskiej piosenkarki Celine Dion, zmarł w czwartek w wieku 73 lat. O jego zgonie poinformowała Dion na swojej stronie internetowej.

Angelil, również Kanadyjczyk, odkrył Dion kiedy miała zaledwie 12 lat. Przez wiele lat kierował jej karierą i wprowadził ją na światowe estrady.

 

W 1994 r. poślubił Dion w bazylice Notre Dame w Montrealu. Ślub miał wyjątkowo uroczystą i pełną przepychu oprawę. Angelil miał z Dion troje synów: 14-letniego obecnie Rene-Charlesa oraz 5-letnie bliźniaki Nelsona i Eddy'ego.

 

Przez chorobę męża Dion przerwała karierę

 

Angelil zmarł, jak poinformowała Dion, po długotrwałej walce z rakiem. Po raz pierwszy wykryto u niego tę chorobę w 1999 r. co skłoniło Dion do przerwania kariery.

 

Piosenkarka wróciła na estrady w roku 2014. Jak powiedziała wówczas, Angelil popierał jej decyzję jednak postanowił przekazać obowiązki impresaria ich długoletniemu przyjacielowi.

 

 

Flagi w Montrealu opuszczone do połowy masztu

 

Premier Kanady Justin Trudeau skierował do Dion kondolencje za pośrednictwem Twittera. Burmistrz Montrealu Denis Coderre poinformował, że ku czci zmarłego flagi w mieście opuszczono do połowy masztu.

 

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie