Klub PiS na wyjazdowym posiedzeniu. "Podsumowanie, plany, analizy"

Polska
Klub PiS na wyjazdowym posiedzeniu. "Podsumowanie, plany, analizy"
PAP/Tomasz Gzell

W piątek po południu rozpoczęło się dwudniowe wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Będą w nim też uczestniczyć członkowie gabinetu Beaty Szydło. To pierwsze od wyborów spotkanie w takim gronie. Politycy PiS mają m.in. podsumować pierwszy okres rządów partii i ustalić zadania na przyszłość. Jednym z punktów pierwszego dnia posiedzenia w Jachrance jest wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Według rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, jest to rutynowe spotkanie posłów i senatorów. - Każdy będzie miał możliwość zabrania głosu, wypowiedzenia się. Będzie dyskusja o naszych planach, analiza tego, co do tej pory zrobiliśmy. Będziemy wypracowywać wnioski - powiedziała.

 

Jak poinformowała, na piątek zaplanowano wystąpienie lidera partii Jarosława Kaczyńskiego. W sobotę z kolei - jak mówił poseł PiS Jacek Sasin - odbędzie się dyskusja z udziałem ministrów rządu Beaty Szydło.  - Podsumujemy te pierwsze tygodnie i omówimy nasze plany na przyszłość - dodał poseł PiS.

 

Premier w Polsat News: czas się poznać i porozmawiać

 

Sama premier Szydło w czwartek w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News zaznaczyła, że to pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie klubu w obecnej kadencji.

 

 

- Jesteśmy nowym klubem, chyba ponad 100 osób to są nowi posłowie. Czas się poznać i porozmawiać o ważnych sprawach. Minęły pierwsze tygodnie pracy, przyjmujemy budżet, to jest też zawsze dobry moment, żeby porozmawiać o tym, co trzeba zrobić. Przed nami ważne reformy - powiedziała premier.

 

Zapowiedziała, że ona i członkowie rządu będą "mówili o założeniach i planach rządu na najbliższe miesiące". Szydło dodała, że z ciekawością i dużą uwagą wysłucha uwag swoich koleżanek i kolegów z klubu PiS.

 

- To też nie jest tak, że my na bieżąco się nie kontaktujemy, bo na początku naszej działalności dość często bywaliśmy w Sejmie, bo praktycznie co tydzień posiedzenia Sejmu były. Mamy stały kontakt z naszymi kolegami, ale zawsze takie uwagi są potrzebne, dlatego że rząd jest częścią drużyny PiS, która składa się z klubu, z partii i rządu. Komunikacja i współpraca między nami musi być dobra po to, żebyśmy mogli zrealizować to, co sobie założyliśmy, czyli program, z którym szliśmy do wyborów - podkreśliła premier Szydło.

 

Klub PiS liczy 234 posłów i 61 senatorów.

 

PAP, Polsat News, Fot. PAP/Tomasz Gzell

kan/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze