Flip i Flap, czyli Kaczyński i Orban w tweecie Verhofstadta

Świat
Flip i Flap, czyli Kaczyński i Orban w tweecie Verhofstadta
Twitter

Były premier Belgii Guy Verhofstadt, który był jednym z "bohaterów" ostatniej okładki tygodnika na Twitterze pokazał swoją propozycje okładki dla tygodnika. To fotomontaż, na którym dwaj popularni amerykańscy komicy Flip i Flap mają twarze Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana.

"Myślę nad wysłaniem tego tygodnikowi Wprost jako przyszłotygodniowej okładki, bo jak sądzę jest to bliższe rzeczywistości" (Thinking of sending this to @TygodnikWPROST for next week's cover as I believe it is closer to reality #Poland – oryg.) - napisał na portalu społecznościowym przewodniczący Sojuszu Liberałów i Demokratów w Parlamencie Europejskim.

 

Putin w tle

 

Oprócz Kaczyńskiego i Orbana bohaterem ilustracji zamieszczonej przez Verhofstadta jest również rosyjski prezydent Władimir Putin. Jego podobizna znajduje się w tle zdjęcia.

 

 

Wpis, który pojawił się na Twitterze o godzinie 11:27 i zniknął. Verhofstadt przywrócił go jednak około godz. 12:30.

 

Pod koniec grudnia ubiegłego roku na swoim profilu na Facebooku Verhofstadt ostro skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości pisząc, że "biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach niszczenia europejskiej jedności i praworządności, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego".

 

"W realizacji swego celu Kaczyński i jego pomocnicy nie zawahają się naruszyć systemu demokratycznego, który przywiódł ich do władzy" - ocenił wówczas szef frakcji liberałów.

 

"Wprost" odpowiada Mussolinim

 

W poniedziałek magazyn "Wprost" opublikował okładkę przedstawiającą pięciu znaczących polityków unijnych w nazistowskich mundurach z podpisem "Znów chcą nadzorować Polskę".

 

To przerobione zdjęcie ze spotkania Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, do którego doklejono twarze europejskich polityków. Hitlerem została kanclerz Niemiec Angela Merkel, a Mussolinim - Verhofstadt. Poza nimi na ilustracji są też: szef Komisji Europejskiej Jean-Claude' Juncker, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i komisarz europejski Günther Oettinger.

 

Verhofstadt umieścił zdjęcie okładki na swoim Facebooku i napisał, że "jest skandaliczna, podobnie jak uwagi polskiego ministra sprawiedliwości". Odniósł się do wypowiedzi ministra sprawiedliwości Zbigniewa Zbiory, porównujące komentarze niemieckich polityków do działań nazistów. 

 

"Prowadzą Polskę do ruiny"

 

W środę Verhofstadt komentując sytuację w Polsce dla portalu politico.eu stwierdził, że "gdyby Polska teraz starała się o akcesję do Unii Europejskiej, nie zostałaby przyjęta".

 

- Po tym, co zdarzyło się na Węgrzech, myśleliśmy, że to już wszystko. Ale w ciągu ostatnich paru tygodni polski prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło zdołali wprowadzić swój kraj na rujnującą ścieżkę – dodał wówczas były premier Belgii.

  

polsatnews.pl

po/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie