Urny wyborcze będą przezroczyste. Koszt: 30 mln zł

Polska
Urny wyborcze będą przezroczyste. Koszt: 30 mln zł
Polsat News

Taką kwotę zarezerwowano w budżecie dla Krajowego Biura Wyborczego na zakup nowych, przezroczystych urn wyborczych - poinformowano podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji finansów publicznych. W efekcie tegoroczny budżet KBW wzrośnie o ponad 76 proc.

Sejmowa komisja finansów publicznych zapoznała się w czwartek z opiniami Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich dotyczącymi m.in. planowanego na ten rok budżetu KBW. Wyniesie on blisko 91 mln zł, co oznacza wzrost o 76,6 proc.


- Jest to spowodowane przede wszystkim planowanym zakupem przezroczystych urn wyborczych – powiedział Łukasz Schreiber (PiS) podczas obrad komisji.


Jak poinformowała szefowa KBW Beata Tokaj wymóg kupna przezroczystych urn wynika ze zmian w kodeksie wyborczym. Wskazała, że koszt jednej urny to 1-1,1 tys. zł, więc na ich zakup zaplanowano ok. 30 mln zł.


Tokaj powiedziała, że nie ma jeszcze decyzji, czy zostanie zorganizowany przetarg centralny w KBW na ich zakup, czy też zostanie to przekazane poszczególnym gminom. - Wydawałoby się, że gmina zna najbardziej swoją specyfikę (...). Szacujemy w tej chwili koszty, co będzie tańsze - wyjaśniła.


PAP
 

 

mal/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze