Koziej zwolniony z Akademii Obrony Narodowej

Polska
Koziej zwolniony z Akademii Obrony Narodowej
Polsat News

"Dwa razy w życiu byłem wywalony: raz ze Sztabu Generalnego w 1981 r. i drugi raz teraz z AON. Wtedy wiedziałem za co" - stwierdził gen. Stanisław Koziej informując o otrzymaniu zwolnienia za pośrednictwem Twittera.

"Dzisiaj otrzymałem pismo w sprawie zwolnienia mnie z Akademii Obrony Narodowej" - poinformował gen. Stanisław Koziej na Twitterze.

 

 

Były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego jest profesorem nauk wojskowych. W Akademii Obrony Narodowej pracował na stanowisku profesora zwyczajnego na Wydziale Strategiczno-Obronnym. Oficjalnie powodem zwolnienia była likwidacja zajmowanego przez niego stanowiska profesora zwyczajnego.

 

Generał powody zwolnienia widzi jednak inaczej. "Normalka. Państwo partyjne. PRL-bis." - skomentował Koziej i dodał: "Urawniłowka w nauce? To już też kiedyś było. I niech ktoś powie, że nie wraca stare. PRL-bis u bram."

 

 

Przyznał jednak, że zwolnienie odbyło się "we właściwej formule i w bardzo kulturalny sposób". Wręczono mu je osobiście.

 

Już w listopadzie 2015 roku szef Ministerstwa Obrony Narodowej odwołał ze stanowiska rektora AON gen. Bogusława Packa.

 

AON: najwyższa rangą cywilno-wojskowa szkoła wyższa w Polsce

 

Akademia Obrony Narodowej to największa i najwyższa rangą cywilno-wojskowa szkoła wyższa w Polsce. Powstała w 1990 w wyniku przekształcenia Akademii Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Uczelnia prowadzi zarówno działalność dydaktyczną w zakresie kształcenia wyższych kadr dowódczych Wojska Polskiego jak też cywilnych specjalistów w zakresie bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego. Powołana jest także do prowadzenia rozległych prac badawczych w zakresie problematyki obronności i bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa międzynarodowego i sztuki wojennej, w tym strategii, sztuki operacyjnej i taktyki.

 

 

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze