ME piłkarzy ręcznych. "Drużyna dobrze przygotowana do turnieju"

Sport
ME piłkarzy ręcznych. "Drużyna dobrze przygotowana do turnieju"
Polsat News

Wypowiedź na konferencji pochodzący z Niemiec trener naszej reprezentacji, rozpoczął w języku polskim, za co dostał brawa od dziennikarzy. - Drużyna bardzo ciężko pracowała i jest dobrze przygotowana do turnieju - przeczytał z kartki Michael Biegler. Już po niemiecku dodał, że nie poda na razie składu kadry na rozpoczynające się w piątek mistrzostwa Europy. Ma na to czas do czwartku do godz. 20.

 - Chcę się przyjrzeć jeszcze piłkarzom na wieczornym treningu w Tauron Arenie Kraków - argumentował  szkoleniowiec.

 

Podkreślił, że bardzo ważnym jest, aby dobrze rozpocząć turniej. - Musimy się skoncentrować na tym, aby na tle dobrego zespołu (Serbii - red) dobrze się zaprezentować. Powinniśmy być bardzo czujni, gdyż rywal preferuje bardzo niewygodną taktykę w obronie. Moi zawodnicy będą musieli grać odpowiednio szybko i w przeciwieństwie do naszego ostatniego spotkania na turnieju w Hiszpanii, skutecznie - powiedział opiekun biało-czerwonych.

 

Szmal chwali trenera

 

Biegler poinformował, że stan zdrowia Bartka Jureckiego poprawił się, ale "musimy zobaczyć jak będzie wytrzymywał obciążenia treningowe". Dodał też, że "całkiem nieźle porusza się już Rafał Gliński".

 

Sławomir Szmal pochwalił trenera za to jak rozpoczął spotkanie z dziennikarzami. - Chciałbym, abyśmy byli po turnieju z siebie dumni, a także nasi kibice. Nauka języków nie jest łatwa. Wiem to po sobie, gdyż opanowanie niemieckiego było dla mnie ciężkie  - powiedział bramkarz reprezentacji.

 

Rozpoczynające się w piątek mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych zostaną rozegrane w czterech polskich miastach - Gdańsku, Katowicach, Krakowie i we Wrocławiu. Spotkania z udziałem Polaków, półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał odbędą się w Tauron Arenie Kraków. W pierwszym dniu turnieju biało-czerwoni zagrają z Serbią.

 

Wszystkie mecze ME będzie można zobaczyć w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i otwartym Polsacie Sport News. Mecze Polaków pokażą Polsat i Polsat Sport, a skomentuje je Tomasz Włodarczyk. Pozostałe spotkania będą komentować m.in. Szymon Rojek, Marcin Muras, Piotr Merchelski i Grzegorz Michalewski.     

 

PAP/polsatnews.pl

kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze