ISIS uczy 9-letnich chłopców wykonywania egzekucji

Świat
ISIS uczy 9-letnich chłopców wykonywania egzekucji
Flickr

"Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (ISIS) prowadzi dla chłopców od 9. roku życia szkolenie w wykonywaniu egzekucji. Chłopcy mają też obowiązek asystowania przy publicznych egzekucjach" - podał w ogłoszonym w środę raporcie holenderski wywiad AIVD. Po ukończeniu 13 lat ci chłopcy wysyłani są na front.

- Terroryści z ISIS zmuszają ponadto dziewczęta do zawierania małżeństw w bardzo młodym wieku, a od 9. roku życia są one zobowiązane chodzić z całkowicie zasłoniętą twarzą - powiedział w telewizji Nos dyrektor generalny tajnych służb holenderskich Bob Bertholee.

 

- Ich pierwszym obowiązkiem jest jak najwcześniejsze urodzenie dziecka, co nastąpi w warunkach niespełniających minimalnych standardów medycznych - dodał. Zadaniem tych dziewcząt ma również być werbowanie kandydatów do udziału w aktach terrorystycznych i walce prowadzonej przez Państwo Islamskie.

 

"Będą mieli wykoślawioną psychikę"

 

- Chłopcy wciągnięci do udziału w dżihadzie nie mają przed sobą długiej perspektywy życia - opiniuje Bertholee. - Jeśli nawet przeżyją, będą mieli wykoślawioną psychikę po przeżyciach, jakie przypadną im w udziale  -uważa dyrektor.

 

Analiza przeprowadzona przez AIVD wykazuje, że na terytoriach Iraku i Syrii kontrolowanych przez ISIS przebywa ze swymi rodzicami co najmniej 70 dzieci pochodzących z Holandii.

 

PAP

po/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie