Francja: migranci zaatakowali w Calais autokar z dziećmi

Świat
Francja: migranci zaatakowali w Calais autokar z dziećmi
PAP/EPA/Etienne Laurent

Autokar wiózł uczniów ze Szkocji, którzy wracali z zimowych wakacji we Włoszech. W pobliżu francuskiego miasta Calais został zaatakowany przez kilkunastu migrantów. Doszło do starcia z policją – napisały w oświadczeniu lokalne szkockie władze. Żadne z 35 dzieci nie ucierpiało. Migranci koczują przy Eurotunelu w Calaise, którym usiłują dostać się z Francji do Wielkiej Brytanii.

Jedna z bocznych szyb autokaru została rozbita. W czasie zdarzenia dzieci spały.


-  Autobus został zaatakowany przez uchodźców - powiedział radiu BBC Drew Millar, radca ds. edukacji szkockiego regionu Highland. Dodał, że pomimo uszkodzenia podjęto decyzję o kontynuowaniu podróży. Autobus bezpiecznie dotarł do celu.

 

Według szacunków, w Calais przebywa ok. 7 tysięcy migrantów, którzy próbują się przedostać na terytorium Wielkiej Brytanii. Francuski rząd zapewnił im do celów mieszkalnych specjalnie przygotowane kontenery. Migranci próbują się dostawać do ciężarówek przejeżdżających przez francuski port w kierunku wysp Brytyjskich. 


Autokarem podróżowało 35 dzieci i 9 nauczycieli ze szkoły Portree High School w Skye. Wycieczka wracała z włoskiego kurortu narciarskiego Aosta.

 


BBC

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie