Gliński: Niemcy mają mniej prawa do krytykowania Polski

Polska
Gliński: Niemcy mają mniej prawa do krytykowania Polski
Polsat News

- To są Tworki pomieszane z takim bardzo wysokim poziomem arogancji - powiedział o wypowiedziach niemieckich polityków na temat sytuacji w Polsce wicepremier Piotr Gliński. - Mają mniej prawa i jeszcze przez parę pokoleń będą mieli mniej prawa - odpowiedział w Radiu Zet na pytanie dotyczące krytyki ze strony niemieckiej.

Gliński podkreślił, że "Niemcy nie wyrównali z nami rachunków, czy też myśmy nie wyrównali z nimi rachunków". - Oni zniszczyli Polskę w sensie materialnym i kulturowym, etosowym. W czasie wojny zorganizowana była systematyczna akcja mordowania polskiej inteligencji, elity polskiego społeczeństwa - zaznaczył wicepremier i minister kultury.


- Jak się wchodzi na cmentarz żydowski na Okopowej, naród żydowski wobec Holokaustu pisze w ten sposób: "nigdy nie przebaczymy hitlerowskim oprawcom". My Polacy przebaczyliśmy, przebaczyli nasi biskupi, to jest bardzo trudne, ale to też mówi o tym, że pewne narody, po pewnych wydarzeniach, które były najbardziej może tragiczne w historii ludzkości, kiedy to wielka kultura, cywilizacja niemiecka, spadła na samo dno cywilizacji ludzkiej, pewne narody przez parę pokoleń powinny jednak troszkę inną miarę stosować w swoich relacjach i w agresywnym narzuceniu swojego interesu narodowego innym narodom - powiedział wicepremier i minister kultury.

 

Radio Zet

prz/kan/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie