We wtorek spotkanie szefów klubów parlamentarnych ws. polityki zagranicznej

Polska
We wtorek spotkanie szefów klubów parlamentarnych ws. polityki zagranicznej
Polsat News

Premier Beata Szydło zaprosiła na wtorek na godz. 13.30 szefów wszystkich klubów parlamentarnych. Spotkanie dotyczyć ma polskiej polityki zagranicznej i obecnej sytuacji międzynarodowej. - Zaproszenia do szefów klubów zostały już wysłane. Liczę, że wszyscy te zaproszenia przyjmą - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Spotkanie odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Proszony, by podał więcej szczegółów dotyczących spotkania i tego, co premier chce na nim usłyszeć, Bochenek powiedział, że "z pewnością szefowie klubów parlamentarnych mają swoje sugestie", których wysłucha szefowa rządu.

 

Na spotkaniu będzie szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który powiedział, że "Polacy z coraz większym oburzeniem wysłuchują pouczeń niemieckich polityków". - Mam nadzieję, że przedstawiciele wszystkich klubów to oburzenie podzielają - dodał szef klubu PiS.

 

Neumann: zaproszeń od premiera i prezydenta nie odmawiam

 

Zaproszenie przyjmie również przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann. - Mam taki zwyczaj, że nie odmawiam przyjęcia zaproszenia premiera czy prezydenta, niezależnie z jakiej partii są. Jeżeli bierzemy udział w demokratycznym życiu i normalnie traktujemy politykę, to na nikogo się nie obrażamy, nawet jeżeli mamy inne zdania - powiedział Neumann.

 

- Jedynym klubem, który bojkotował rząd czy prezydenta poprzedniej kadencji, było Prawo i Sprawiedliwość, więc ja nie spodziewam się, żeby któryś z klubów odmówił spotkania pani premier - dodał.

 

 

Spotkanie odbędzie się w przeddzień debaty w Komisji Europejskiej o Polsce. Kolegium komisarzy, czyli cały skład KE, ma przeprowadzić debatę orientacyjną na temat zmian zachodzących w Polsce. Tematem dyskusji mają być m.in. kwestie podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę w zeszłym tygodniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.

 

PAP

po/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze