Uwaga kierowcy. Marznący deszcz i lód na drogach

Polska

Warunki do jazdy są bardzo ciężkie, dochodzi do wypadków i stłuczek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami i oblodzeniem dla województwa mazowieckiego, pomorskiego oraz części województwa lubuskiego.

Oblodzona droga mogła być przyczną wypadku autobusu w Głuchowie w województwie podkarpackim. Według wstępnych ustaleń kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Autobus wpadł do rowu i przewrócił się. Podróżowało nim 20 osób. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Zakopianka mokra, wieczorem będzie niebezpiecznie

 

- Na Zakopiance w Białym Dunajcu warunki są dobre, choć jezdnia jest mokra. Wieczorem, gdy pojawi się mróz, znów będzie ślisko – ostrzega reporterka Polsat News Natalia Kielar.

 

Wczoraj na drodze z Polany Palenica przed Morskim Okiem do Zakopanego doszło do wypadku busa wypełnionego turystami. Pojazd wypadł z jezdni i runął z kilkumetrowej skarpy przewracając się na dach. W środku było 20 osób. Przewieziono je do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu.

 

W Olsztynie nie radzą sobie nawet kierowcy miejskich autobusów

 

Intensywne opady śniegu dają się we znaki m.in. kierowcom w Olsztynie. Problemy w poruszaniem się po drogach mieli nie tylko kierowcy osobówek, ale i miejskich autobusów. Na al. Wojska Polskiego i Krasickiego autobusy miały problemy z podjazdem pod górę – informuje "Gazeta Olsztyńska".

 

Serwis internetowy "Głosu Szczecińskiego" wspomina o korkach na terenie miasta oraz śliskiej nawierzchni dróg w rejonie. Po jezdniach województwa jeździ 40 solarek.

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

ml/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie