Orlen, Lotos i PGNiG mogą zostać połączone

Biznes
Orlen, Lotos i PGNiG mogą zostać połączone
Orlen

Połącznie największych spółek państwowych z branży naftowej i gazowej, Orlenu, Lotosu i PGNiG, rozważa minister skarbu Dawid Jackiewicz - poinformowała agencja Reutera. - Chodzi o wzmocnienie naszej pozycji w tych firmach, aby zapobiec ewentualnym próbom wrogiego przejęcia - powiedział szef resortu skarbu.

- Polska rozważa połączenie trzech największych państwowych firm z branży naftowej i gazowej - PKN Orlen, Lotos i PGNiG i analizuje różne opcje - wyjawił agencji Reutera minister skarbu Dawid Jackiewicz.


- Zacząłem prace nad tą koncepcją, by dowiedzieć się, jakich pozytywnych efektów można by się spodziewać. Chodzi o wzmocnienie naszej pozycji w tych firmach, aby zapobiec ewentualnym próbom wrogiego przejęcia - stwierdził Jackiewicz.


Kontrakty KGHM zostaną sprawdzone


Dodał, że wyniki analizy powinny być gotowe do końca pierwszego kwartału. Jackiewicz powiedział również, że państwowy KGHM, drugi co do wielkości producent miedzi w Europie, powinnien zdywersyfikować swoją działalność tak, by być mniej narażony na spadki cen miedzi.


Minister zapowiedział także, że resort sprawdzi czy wielomiliardowe inwestycje KGHM w kopalni miedzi w Chile były uzasadnione. - Mamy co do tego pewne wątpliwości - stwierdził Jackiewicz


Reuters

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie