Lotnisko w Radomiu planuje rozbudowę

Polska
Lotnisko w Radomiu planuje rozbudowę
Port Lotniczy Radom

Port Lotniczy Radom planuje nowe inwestycje, m.in. wydłużenie pasa startowego i budowę systemu precyzyjnego lądowania ILS. Według wstępnych szacunków rozbudowa miałaby kosztować ok. 100 mln zł. Na razie z radomskiego lotniska korzysta regularnie jeden przewoźnik.

Wnioski o zezwolenie na budowę trafiły do wojewody mazowieckiego. Jeden z wniosków - jak tłumaczy rzecznik Portu Lotniczego Radom Kajetan Orzeł - związany jest z planami rozbudowy lotniska; m.in. chodzi o wydłużenie drogi startowej, budowę oświetlenia nawigacyjnego oraz systemu precyzyjnego lądowania ILS. Planowana jest również przebudowa istniejącego pasa startowego, który do końca 2017 roku musi być dostosowany do wymogów unijnych.

 

Drugi wniosek dotyczy sieci uzbrojenia terenu wokół lotniska.

 

Do połowy lutego służby wojewody mazowieckiego mają sprawdzić złożone dokumenty pod kątem formalnym. "Jeśli wniosek będzie kompletny, zostanie wszczęte postępowanie sprawdzające, które zakończy się wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji” - podało biuro prasowe wojewody mazowieckiego. Wojewoda ma trzy miesiące na wydanie decyzji o zezwoleniu na budowę.

 

Obecnie z radomskiego lotniska trzy razy w tygodniu odbywają się loty pasażerskie czeskiego przewoźnika do Pragi. Według władz portu prowadzone są rozmowy z innymi liniami lotniczymi, aby uruchomić nowe połączenia lotnicze w sezonie wiosenno-letnim.

 

PAP

 

 

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie