FIFA ocenzurowała Neymara wymazując napis z opaski

Sport
FIFA ocenzurowała Neymara wymazując napis z opaski
Twitter.com/Grzechu93

Na wideo przedstawiającym trzech kandydatów do zdobycia prestiżowej nagrody "Złota Piłka", przedstawiciele FIFA usunęli z opaski Neymara napis "100% Jesus". Reprezentant Brazylii i piłkarz FC Barcelony świętował w niej wygranie swojego pierwszego tytułu Ligi Mistrzów.

Jak co roku, na gali FIFA w Zurychu przyznano Złotą Piłkę FIFA. Po raz piąty w karierze najlepszym piłkarzem świata wybrany został Argentyńczyk Lionel Messi. Wcześniej był wyróżniany tym tytułem w latach 2009-2012. Wyniki plebiscytu za rok 2015 ogłoszono w poniedziałek wieczorem w Zurychu. Drugie miejsce zajął Portugalczyk Cristiano Ronaldo, a trzecie Brazylijczyk Neymar.

 

Neymar, wybrany trzecim najlepszym na świecie, założył chrześcijańską opaskę tuż po zwycięstwie w finałowym meczu Ligi Mistrzów, w którym Barca pokonała Juventus 3:1. Piłkarze z Ameryki Południowej są znani ze swojej religijności, więc gest Neymara nikogo nie zdziwił.

 

 

Brazylijczyk od lat mocno podkreśla swe przywiązanie do wiary. Urodził się w ewangelickiej rodzinie w Sao Vincent i jako mały chłopiec trenował zawsze w opasce z napisem: "100% Jesus". Po finale Ligi Mistrzów który był dla niego jednym z najlepszych dni w piłkarskiej karierze postanowił powtórzyć ten gest z dzieciństwa.

 

Po zakończonej gali Neymar i Messi pochwalili się w internecie swoimi trofeami. Brazylijczyk napisał również, że "Messi jest jego idolem" i to wielki honor stać obok niego na boisku".

 

Hermano .. Un honor para mi poder disfrutar a tu lado en el campo y ahora en el palco 󾰛 eres grande y eres mi ídolo! Te lo mereces una manita ✋Leo Messii

Posted by Neymar Jr. on 11 stycznia 2016

Facebook.com/neymarjr, Twitter.com, Fifa.com

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie