Premiera płyty Davida Bowie - "Blackstar"

Kultura
Premiera płyty Davida Bowie - "Blackstar"
muzo.fm

Nowa płyta kameleona rock'n'rolla ukazała się w dzień urodzin tego artysty, który starzeje się, ale mimo to znowu zaskakuje. Bowie przyszedł na świat 8 stycznia w 1947 roku w Brixton.

W trakcie swojej 50-letniej kariery David Bowie zawsze zaskakiwał, zniewalał, rozanielał. Rok 2016 i płyta "Blackstar" nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Zaledwie 7 utworów, ale prawie 45 minut nowej muzyki od "kameleona rock'n'rolla" to jedna z najbardziej zaskakujących i oryginalnych płyt w jego dyskografii. Jak twierdzi jej producent i stały współpracownik Bowiego Toni Visconti - głównym celem podczas jej nagrywanie było 'unikanie rock'n'rolla', dlatego znaleźć tu można elementy jazzu, elektroniki i krautrocka, gatunku rozpropagowanego przed niemieckie zespoły z lat 70-tych, czyli Can czy Kraftwerk.

 

A wszystko spowite nawiedzonym, niepodobnym do nikogo innego wokalem Davida Bowie. Z płyty przed premierą znane są tytułowy "Blackstar" - epicka, 10-minutowa ballada, której fragment towarzyszy czołówce nowego serialu 'The Last Panthers', 'Sue (Or In A Season Of Crime)' i ''Tis A Pity She Was A Whore' oryginalnie wydane przy okazji kompilacji Nothing Has Changed z 2014 roku a także 'Lazarus' - utwór z musicalu o tym samym tytule nawiązującym do twórczości Bowiego.

Album ukazuje się na płycie CD oraz na specjalnym, limitowanym krążku winylowym.

Tracklista CD:

1. ★
2. 'Tis A Pity She Was A Whore
3. Lazarus
4. Sue (Or In A Season Of Crime)
5. Girl Loves Me
6, Dollar Days
7. I Can't Give Everything Away

Tracklista LP:

1A. ★
2A. 'Tis A Pity She Was A Whore
3A. Lazarus
1B. Sue (Or In A Season Of Crime)
2B. Girl Loves Me
3B. Dollar Days
4B. I Can't Give Everything Away

 

muzo.fm

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie