"Miłosierdzie to imię Boga". We wtorek publikacja pierwszego wywiadu-rzeki z papieżem

Świat
"Miłosierdzie to imię Boga". We wtorek publikacja pierwszego wywiadu-rzeki z papieżem
PAP/EPA/Alessandro di Meo

- Każdy człowiek, także papież, jest grzesznikiem, ale miłosierdzie nas zbawia - to przesłanie pierwszego wywiadu-rzeki z papieżem Franciszkiem, który ukaże się w 86 krajach. Jego prezentacja odbędzie się w Rzymie we wtorek. Fragmenty ogłosiły w Niedzielę Chrztu Pańskiego włoskie gazety. Ojciec Święty ochrzcił tego dnia w Kaplicy Sykstyńskiej 26 dzieci.

Obszerną rozmowę z papieżem przeprowadził watykanista dziennika "La Stampa" Andrea Tornielli, a książka z zamieszczonym wywiadem zatytułowana jest "Miłosierdzie to imię Boga".

 

Część wywiadu poświęcona jest homoseksualistom. "Najpierw jest osoba, w swej całości i godności. A osoby nie definiuje się tylko na podstawie skłonności seksualnych" - wyjaśnił w wywiadzie-rzece Ojciec Święty. Franciszek wezwał, aby nie zapominać, że wszyscy są istotami kochanymi przez Boga.

 

Papież również jest grzesznikiem

 

Przyznał: także papież jest grzesznikiem. "Papież jest człowiekiem, który potrzebuje Bożego Miłosierdzia" - podkreślił Franciszek i dodał, że czuje szczególną łączność z osobami uwięzionymi.

 

"Za każdym razem, gdy przekraczam próg więzienia, by odprawić tam mszę lub złożyć wizytę, zawsze przychodzi mi myśl: dlaczego oni, a nie ja? Ja mógłbym być tutaj, zasłużyłbym na to. Ich upadki mogły być moimi, nie czuję się lepszy od tych, których mam przed sobą"- powiedział Franciszek.

 

26 chrztów w Niedzielę Chrztu Pańskiego

 

W Niedzielę Chrztu Pańskiego papież Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 26 dzieci. Do rodziców 13 dziewczynek i 13 chłopców mówił: "Życzę wam w tym radosnym dniu, byście byli zdolni wychować dzieci w wierze i by największym dziedzictwem, jakie od was otrzymają, była właśnie wiara".

 

PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie