Poznańska nagroda "za czynienie dobra"

Polska
Poznańska nagroda "za czynienie dobra"
Urząd Marszałkowski Woj. Wielkopolskiego
Poznańska nagroda "za czynienie dobra".

Mecenasi kultury: Dorota i Wojciech Pawłowscy zostali laureatami Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za rok 2015. Nagrodę przyznawaną "za czynienie dobra" wręczył w sobotę w Poznaniu marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Nagroda powstała z inspiracji goszczącego w Poznaniu w 2006 roku reportażysty, dziennikarza i publicysty Ryszarda Kapuścińskiego. W sobotę, w Auli UAM, marszałkowi w jej wręczeniu towarzyszyła wdowa po patronie nagrody Alicja Kapuścińska.

 

Jak podkreślono w uzasadnieniu werdyktu kapituły, Dorota i Wojciech Pawłowscy od prawie 30 lat czynią dobro, wychowując od najmłodszych lat kolejne pokolenia mieszkańców wielkopolskiego Sierakowa i okolic miasta do życia z muzyką.

 

Wychowanie to odbywa się poprzez umożliwienie dzieciom i młodzieży nauki gry na instrumentach oraz poprzez ich kształcenie taneczne. Zasługą laureatów jest też utrzymywanie istniejących i powoływanie nowych zespołów artystycznych oraz organizowanie warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży w różnych miejscach Polski i Europy.

 

Laureaci nagrody w 2015 roku oddali do użytku Dom Muzyki i Tańca w Sierakowie, są też wyłącznymi fundatorami Galerii Faras w Muzeum Narodowym w Warszawie.

 

Ideą nagrody jest honorowanie wybitnych postaci oraz instytucji życia publicznego z kraju i z zagranicy za wychodzące poza codzienność działania na rzecz społeczeństwa, a także promowanie ponadczasowych, nieprzemijających wartości. W tym roku została wręczona po raz 10.

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze