Martin Schulz o Polsce: "Niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki"

Świat
Martin Schulz o Polsce: "Niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki"
Polsat News
Martin Schulz o Polsce: "niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki".

Przewodniczący europarlamentu Martin Schulz w artykule niemieckiej gazety "Frankfurter Allgemeine Zeitung" komentuje działania rządu PiS w Polsce mówiąc o "niebezpiecznej putinizacji europejskiej polityki" i napomina, że "taka polityka jest sprzeczna z europejskimi podstawowymi wartościami". Internetowe wydanie dziennika opublikowało zapowiedź publikacji, która ukaże się w wydaniu niedzielnym.

Redaktor polityczny gazety Thomas Gutschker cytuje Schulza, który mówi gazecie, że: "Polski rząd traktuje jego zwycięstwo wyborcze jako mandat do podprządkowania dobra państwa woli zwycięskiej partii, partyjnym treściom i funkcjonariuszom".

 

Schulz ostrzega: putinizacja polityki

 

Schulz wypowiada się niezwykle krytycznie o rodzaju polityki uprawianej przez nowe polskie władze: "To jest sterowana demokracja w rodzaju polityki Putina, niebezpieczna putinizacja europejskiej polityki".

 

Scena demokratyczna musi zaprotestować

 

Mówiąc o "Niebezpiecznej putnizacji europejskiej polityki" przewodniczący europarlamentu namawia do oprotestowania kursu obranego przez rząd Beaty Szydło: "Cała demokratyczna scena od lewej do prawej strony musi wyraźnie powiedzieć, że taka polityka jest sprzeczna z europejskimi podstawowymi wartościami".

 

Omówienie artykułu można przeczytać w internetowym wydaniu "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie