Kierwiński o nominacji Kurskiego: to szczyt arogancji władzy

Polska
Kierwiński o nominacji Kurskiego: to szczyt arogancji władzy
Polsat News

- Półtora roku temu pan Jacek Kurski startował w wyborach, a teraz został prezesem telewizji. Nie chcę się jednak koncentrować na nim, bo najważniejszy jest tu cynizm PiS. Mówią, że chcą odpolitycznić media i dlatego dają polityka. To jest cos skrajnie cynicznego. To szczyt arogancji władzy - powiedział w programie "Nowy Dzień z Polsat News" Marcin Kierwiński (PO).

W piątek minister skarbu Dawid Jackiewicz powołał Jacka Kurskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

 

- Jest to zmiana na bardziej polityczny system mediów publicznych, czyli tak jak mówi PiS, media narodowe. Jest skrajną arogancją twierdzić, że wysyłanie aktywnego polityka do telewizji to jest proces odpolityczniania mediów - powiedział Marcin Kierwiński.

 

- Nigdy wcześniej na stanowisku prezesa TVP nie było tak aktywnego polityka - dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Kierwiński komentował również cały proces zmian w mediach publicznych i uchwalenie przez PiS nowelizacji ustawy medialnej. - Tzw. mała ustawa medialna sprowadza się de facto wyłącznie do odwołania prezesa Polskiego Radia, odwołania prezesa telewizji i uzależnienia powoływania zarządów telewizji i radia od ministra skarbu czyli od polityków. Nie ma tu żadnych zapisów merytorycznych - powiedział.

 

Polsat News

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie