800 mln dolarów do wygrania w loterii Powerball. Rekordowa kumulacja

Kultura
800 mln dolarów do wygrania w loterii Powerball. Rekordowa kumulacja
Polsat News

- Mógłbym się w nich kąpać albo sobie poleżeć. Rzucałbym banknoty w powietrze i pławił się w nich - mówi o tym co zrobiłby z ewentualną wygraną Aaron z USA. 800 mln dolarów to największa kumulacja w historii amerykańskiej loterii. Ostatnia wygrana padła w listopadzie. Od tego czasu nikomu nie udało się poprawnie wytypować 6 liczb, a pula urosła do rekordowej kwoty. Kolejne losowanie w sobotę.

By zgarnąć wielką wygraną oprócz szczęścia trzeba mieć los, który kosztuje 2 dolary. Liczby można wytypować osobiście lub zdać się na metodę chybił trafił.

 

Jeśli sobotnie losowanie wyłoni zwycięzcę, szczęściarz będzie miał do wyboru dwa warianty wypłaty swojej wygranej. Jednorazowy lub w ratach.

 

Choć na chwilę obecną kumulacja wynosi 800 mln dolarów (3,2 mld zł), zwycięzca żądając jednorazowej wypłaty (ze względu na wysoki podatek), dostanie ok 500 milionów dolarów. Bardziej opłaca się wariant rat, ale ma inny mankament. Pieniądze są wypłacane przez około 30 lat.

 

W loterii Powerball biorą udział 44 amerykańskie stany, dystrykt Columbia i dwa amerykańskie terytoria zależne - Portoryko oraz Wyspy Dziewicze. Losy mogą kupować zarówno Amerykanie jak i cudzoziemcy.

 

Według statystyk szansa na wygraną wynosi jeden do 292 milionów.

po/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze