Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu

Polska
Rafał Bochenek nowym rzecznikiem rządu
Polsat News, PAP/Radek Pietruszka

- Na stanowisku rzecznika prasowego rządu Elżbietę Witek zastąpi Rafał Bochenek - poinformowała premier Beata Szydło podczas inauguracji tweetupu, czyli spotkania z dziennikarzami-internautami. Zapowiedziała również, że odtąd konferencje prasowe rządu będą odbywały się za pośrednictwem Twittera.

- Do biało-czerwonej drużyny dołączy nowa osoba, Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek - stwierdziła premier. Wyjaśniła, że zapraszając Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także "przez jakiś czas" rzecznika rządu. Jak dodała, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.

 

"Pierwszy na świecie tweetup rządu"

 

Szefowa rządu poinformowała również o zmianie formy konferencji prasowych premiera i członków rządu. - Podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy nową jakość na konferencjach premiera i ministrów, ostatnie pytanie będzie pytaniem zadanym na Twitterze za pomocą hasztagu #zapytajpremiera - wyjaśniła. - Jest to pierwszy światowy tweeetup rządowy. Na pewno będziemy urządzać takich tweetupów jeszcze więcej. To dobra okazja, żeby się spotkać i porozmawiać - zaznaczyła Szydło. Dodała, że zmiana ta zostanie wprowadzona już od najbliższej konferencji.

 

 

Ponadto premier zapowiedziała zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby "instytucja ta była nowoczesna, przystawała do obecnych czasów i by była odpowiedzią na nowe wyzwania". - W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga takiego zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (...), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę - mówiła premier.

 

Polsat News, PAP

Foto: PAP/Radek Pietruszka, wideo: Polsat News

 

wj/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie