Pożary w Australii. Drony wyceniają straty

Technologie
Pożary w Australii. Drony wyceniają straty
Zdjęcie wykonane dronem, IAG
Zniszczenia powstałe w wyniku australijskich pożarów

Firma ubezpieczeniowa Insurance Australia Group ogłosiła w piątek, że wykorzystuje drony do szacowania strat powstałych w wyniku szalejących w Australii pożarów.

Ubezpieczyciel poinformował, że dzięki dronom stosowanym w stanie Wiktoria może szybciej dotrzeć do zniszczonych gospodarstw - zanim na miejsce będą mogli trafić agenci ubezpieczeniowi. Procedura ma także przyspieszyć uzyskanie odszkodowania.

 

Wykorzystywane do wyceny strat drony są wyposażone w kamery o rozdzielczości 4K.

 

Drony przyspieszą wypłaty

 

- Pożary w stanie Wiktoria były bardzo stresujące dla właścicieli domów. Dzięki wykorzystaniu maszyn w procesie oceny szkód, procedury są dla naszych klientów prostsze i szybsze - powiedział Andy Cornish z IAG.

 

- Jesteśmy pierwszym ubezpieczycielem w Australii, który ocenia zniszczenia po poważnych pożarach lasów dzięki dronom. Już wpsółpracujemy z naszym partnerem wykonującym naprawy gospodarstw, aby wypracować sposób, dzięki któremu z wykorzystaniem dronów będziemy mogli lepiej pomóc naszym klientom w przyszłości - powiedział Cornish.

 

Australia walczy z ogniem

 

Pożar w stanie Wiktoria strawił w Boże Narodzenie ponad sto budynków. Obecnie ogień szaleje w południowo-zachodniej części kraju. Żywioł, który szaleje ponad 120 km od Perth, zniszczył 50 tys. hektarów okolicznego buszu i pól uprawnych. Płomienie miały nawet 50 metrów wysokości.

 

mashable.com

pr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie