Nissan obiecał więcej niż 10 modeli autonomicznych aut do 2020 roku

Technologie
Nissan obiecał więcej niż 10 modeli autonomicznych aut do 2020 roku
Nissan

Japoński koncern ogłosił swoje plany przy okazji targów Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

Władze Nissana nie sprecyzowały liczby modeli aut z autonomicznymi możliwościami, które trafią do sprzedaży do 2020 roku. Wiadomo, że ma ich być "więcej niż 10".

 

Nissan - razem ze swoim francuskim partnerem Renault - chce je wprowadzić do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Europie, Japonii i Chinach. Auta mają być przystępne cenowo.

 

- Sojusz Renault-Nissan chce wypełnić swoje dwa założenia: zero emisji spalin i zero śmierci na drogach - powiedział szef firmy Carlos Ghosn.

 

Nowe możliwości co dwa lata

 

Pierwszy krok na drodze do swojego celu koncern chce postawić już w tym roku. Do sprzedaży mają trafić auta z systemem kontroli pasa podczas jazdy. Dzięki niemu samochód będzie w stanie samodzielnie poruszać się po drogach szybkiego ruchu, z uwzględnieniem dużego natężenia ruchu i korków.

 

W 2018 roku auta Nissana mają kontrolować nie tylko swój pas, ale i pozostałe - dzięki temu będą zdolne do oceny zagrożeń na drodze i ewentualnej zmiany pasa.

 

W 2020 koncern zakłada, że auta będą w stanie samodzielnie poruszać się w mieście - włącznie z ruchliwymi skrzyżowaniami.

 

mashable.com

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie