Izraelski dziennikarz ranny podczas nagrania prezentacji kamizelki "nożoodpornej"

Świat
Izraelski dziennikarz ranny podczas nagrania prezentacji kamizelki "nożoodpornej"
AP

Dziennikarz izraelskiej telewizji Channel 1 został raniony bagnetem podczas prezentacji specjalnej "nożoodpornej" kamizelki. Po niefortunnym pokazie mężczyzna trafił do szpitala, gdzie założono mu szwy.

Od dłuższego czasu przez Izrael przetacza się fala ataków palestyńskich nożowników. Jedna z firm produkujących specjalistyczną odzież ochronną wyprodukowała więc kamizelki "nożoodporne". Na pokaz ich skuteczności producent Janiwa Montakio zaprosił dziennikarza telewizji Channel 1 - Eitama Lachowera.

 

Początkowo wszystko szło zgodnie z planem. Reporter założył pod kurtkę kamizelkę, a Montakio dźgał go w plecy, najpierw nożem,  a później wojskowym bagnetem. Jednak w pewnym momencie ostrze przebiło kamizelkę i ugodziło dziemnnikarza. Lachower trafił do szpitala z lekką raną kłutą. Po założeniu kilku szwów wypisano go do domu.

 

Przedstawiciel producenta tłumaczył później, że niefortunnie trafił w miejsce, w którym nie było ochronnego materiału. Mimo wypadku, kamizelki trafiły właśnie do sprzedaży w Izraelu.

 

PAP

pen/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze