Prezydent Duda wspiera WOŚP. Przekazał narty

Polska
Prezydent Duda wspiera WOŚP. Przekazał narty
YouTube

Ich aukcja ruszyła już na Allegro. Nie są to zwykłe narty. Prezydent zjeżdżał na nich podczas Memoriału Marii Kaczyńskiej w Rabce. To wtedy Andrzej Duda ratował Adama Kwiatkowskiego, obecnie ministra w kancelarii prezydenta, gdy ten wywrócił się na stoku. Ile są warte narty z autografem prezydenta okaże się 17 stycznia, gdy zakończą się licytacje 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Prezydent RP Andrzej Duda postanowił przekazać na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowy przedmiot. Są to narty, na których jako kandydat na urząd Prezydenta RP zjeżdżał m.in. w Rabce-Zdroju przed III Memoriałem Marii Kaczyńskiej. Andrzej Duda złożył na nartach swój autograf" – czytamy na stronie aukcji.


Orkiestra i sam Owsiak od dawna są krytykowani przez zaplecze polityczne prezydenta. Pod koniec grudnia poseł Stanisław Pięta z PiS napisał na Twitterze: "Jeśli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".


Użytkownicy Twittera postanowili przypomnieć posłowi jego słowa. Zapytali  go, co sądzi o geście prezydenta, a inni – złośliwie: "czy zwolni Dudę". Pięta na razie milczy.

Media donoszą o przypadkach wycofywania się wojska z udziału w WOŚP. W Rzeszowie od lat podczas finału WOŚP odbywał się pokaz musztry paradnej i grała orkiestra garnizonowa. W tym roku wojsko nie wystąpi - informuje serwis Nowiny 24.pl.

 

Na Dolnym Śląsku z pomocy w kweście wycofało się kilka jednostek, nie zagrają też dwie orkiestry wojskowe – dowiedziała się wrocławska "Gazeta Wyborcza". W Szczecinie ze zbierania pieniędzy do puszek wycofali się w tym roku żołnierze 12. Dywizji Zmechanizowanej – napisała z kolei szczecińska "GW". Podczas poprzedniej edycji WOŚP w całym kraju wzięło udział 900 żołnierzy z 65 jednostek – informuje gazeta.

 

am/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze