Zmiany w składzie ekipy skoczków! Nie będzie Stocha!

Sport
Zmiany w składzie ekipy skoczków! Nie będzie Stocha!
PAP/EPA/EXPA/JFK
Zmiany w składzie ekipy skoczków! Nie będzie Stocha!

W Pucharze Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen Polacy wystąpią w zmienionym składzie. W naszej ekipie zabraknie Kamila Stocha.

W zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen (9-10 stycznia) wystąpią Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała oraz Jan Ziobro i Jakub Wolny - zdecydował sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

 

Trzej pierwsi byli w ekipie biało-czerwonych na Turnieju Czterech Skoczni. Ziobro i Wolny dołączyli do zespołu dopiero po decyzji sztabu szkoleniowego, który uznał, że w Niemczech nie bedzie skakać Kamil Stoch.

 

W Willingen odbędą się dwa konkursy - drużynowy w sobotę i indywidualny w niedzielę.

 

Kamil Stoch, dwukrotny mistrz olimpijski, po powrocie z Turnieju Czterech Skoczni będzie wraz z Klemensem Murańką i Piotrem Żyłą trenować w Szczyrku i przygotowywać się do mistrzostw świata w lotach narciarskich, które potrwają od 15 do 17 stycznia na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorf w Austrii.

 

Dawid Kubacki, który także startował w Turnieju Czterech Skoczni, w nadchodzący weekend wystąpi w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen.

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie