Witek: spotkanie Kaczyński-Orban dobre, ale niejawne

Polska
Witek: spotkanie Kaczyński-Orban dobre, ale niejawne
Polsat News

Jesteśmy partią, która konsekwentnie wypełnia swoje zobowiązania wyborcze. To niezwykle zaskakujące, że atakuje się nas za to, że chcemy dotrzymać słowa. Wszystkie zmiany były przez nas zapowiadane - powiedziała w programie "Gość Wydarzeń" rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek. Odniosła się także do spotkania Jarosława Kaczyńskiego i Victora Orbana.

- Wspaniała data, Trzech Króli, fantastyczne święto i spotkanie dwóch liderów - powiedziała Witek o rozmowie liderów PiS i węgierskiego Fideszu. Dodała, że spotkanie liderów PiS i Fideszu "było bardzo dobre".

 

Nieformalne spotkanie liderów

 

Rzeczniczka PiS wyjaśniła także, że ponieważ spotkanie było nieformalne, jego szczegóły nie muszą być podawane do wiadomości publicznej. 

 

- Nieformalne spotkanie nie jesto objęte klauzulą dopuszczalności do publicznej wiadomości. Obie partie łączy wiele wspólnego i doświadczenia podobne. Węgry przechodziły to, co przechodzi Polska - zauważyła jednak Witek i dodała, że rozmowa z pewnością dotyczyła tematów bieżących.

 

Według Witek, Polska powinna także blisko współpracować z Węgrami. - Zawsze wsparcie jest czymś dobrym. To, co się dzieje w Unii Europejskiej wobec Polski, jest wręcz niebywałe - stwierdziła.

 

PiS działa zgodnie z zapowiedziami

 

Rzeczniczka rządu wyjaśniła, że zmiany, które w Polsce wprowadza Prawo i Sprawiedliwość, były zgłaszane w trakcie kampanii wyborczej.

 

- Przypomnę, że PiS wskazywało na to, że media publiczne powinny się zmienić. Nie chodzi o to, żeby je oddać w ręce jakiejś partii, tylko żeby je oddać obywatelom. One powinny wykonywać misję. Przekazywać rzetelne informacje, a nie komentować i przechylać te pozytywne  komentarze w jedną stronę - stwierdziła Witek.

 

- Znajomość polityków PO na bardzo wysokim szczeblu z dziennikarzami doprowadzała do tego, że można było w programie pozwolić sobie na więcej, niż politycy innych opcji politycznych - stwierdziła rzeczniczka PiS. Według niej w Sejmie rozmawia się o tym, "ile liderowi Nowoczesnej poświęcono czasu w TVP, a ile Andrzejowi Dudzie, choć jego aktywność w tym miesiącu była imponująca".

 

- Jesteśmy partią, która konsekwentnie wypełnia swoje zobowiązania wyborcze. To niezwykle zaskakujace, że atakuje się nas za to, że chcemy dotrzymać słowa. Wszystkie zmiany były przez nas zapowiadane. Kwestia Trybunału Konstytucyjnego, mediów publicznych, służby publicznej. Konsekwentnie realizujemy swój program wyborczy - powiedziała Elżbieta Witek.

 

Polsat News

pr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze