Pożar w Węgorzewie. Straż ustala przyczyny

Polska
Pożar w Węgorzewie. Straż ustala przyczyny
Polsat News

Trwa ustalanie przyczyn pożaru, do którego doszło we wtorek w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie). Spłonęło mieszkanie na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Ewakuowano 8 osób, w tym dwoje dzieci. W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

- W chwili dojazdu całe mieszkanie objęte było pożarem. Nasze działania polegały na ewakuacji osób poszkodowanych, na ugaszeniu tego pożaru. Opanowanie go zajęło nam około 10 minut - powiedział w Polsat News młodszy brygadier Paweł Mickiewicz z PSP w Węgorzewie.

 

- W trakcie pożaru w mieszaniu odnaleziono butlę gazową. Ta butla w trakcie pożaru została rozszczelniona, a to dodatkowo wzmocniło ogień. To też utrudniło nasze działania. Prawdopodobnie nieprawidłowe użytkowanie urządzeń grzewczych było przyczyną tego zdarzenia - stwierdził Paweł Mickiewicz.


Budynek miał instalację gazową na gaz ziemny, butla zawierała propan-butan. - Ta butla nie powinna być w tym mieszkaniu - powiedział w Polsat News mł. brygadier Paweł Mickiewicz.


- Z budynku ewakuowano 8 osób z czego jedną przy użyciu podnośnika z najwyższej kondygnacji, dlatego, że była również wysoka temperatura i silne zadymienie na klatce schodowej. Nie było możliwości ewakuowania tej jednej osoby klatką schodową - poinformował strażak.

grz/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze