Tragiczny pożar autobusu w Chinach. Podpalacz został ujęty

Świat
Tragiczny pożar autobusu w Chinach. Podpalacz został ujęty
AP

Liczba ofiar śmiertelnych pożaru autobusu, który wybuchł we wtorek rano na północy Chin, wzrosła do 17 - poinformowały państwowe media. Z ich relacji wynika, że policja zatrzymała domniemanego sprawcę podpalenia.

W wyniku tego zdarzenia 32 osoby odniosły obrażenia. Domniemany sprawca miał zostać "otoczony i zatrzymany" przez służby bezpieczeństwa. Motywy jego działania są nieznane - podał dziennik "China Daily" na swojej stronie internetowej.

 

Do pożaru doszło w stolicy regionu Ningsia-Inczuanie około 7 rano. Rzeczniczka prasowa tamtejszej straży pożarnej poinformowała, że ogień udało się ugasić w około 10 minut.

 

Agencja Associated Press przypomina, że w ostatnich latach w Chinach doszło do kilku przypadków podpaleń autobusów. O podłożenie ognia oskarżane były osoby niestabilne psychicznie lub chcące dokonać zemsty.

 

W zeszłym roku chińskie władze skazały na śmierć 35-letniego mężczyznę, który podpalił pojazd w mieście Hangzhou we wschodniej części kraju. Obrażenia odniosły wtedy 33 osoby. Sąd orzekł, że mężczyzna szukał w ten sposób zemsty na społeczeństwie i chciał zakończyć swe życie w związku z nawrotem gruźlicy.

 

PAP

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie