Radwańska rozpoczęła sezon od wygranej

PAP/EPA/Pongmantan Tasiri

Agnieszka Radwańska ma za sobą pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. W pierwszej rundzie turnieju WTA w chińskim Shenzen nasza najlepsza tenisistka pokonała Serbkę Aleksandrę Krunic 6:4, 6:3. Jej kolejną rywalką będzie Chinka Zhuai Zhang.

W rankingu światowym Polka zajmuje 5. miejsce, a Krunic jest 108. Dzisiejszy mecz trwał godzinę i 5 minut. Losy pierwszej partii Radwańska rozstrzygnęła dopiero w 10 gemie, kiedy przy stanie 5:4 po raz pierwszy w meczu przełamała rywalkę.

Na kolejnego gema wygranego przy serwisie rywali czekaliśmy do stanu 3:2. W szóstym gemie Radwańska podkręciła tempo i wykorzystała drugiego break pointa. Wywalczona przewagę utrzymała do końca seta.

Z następną rywalką nie przegrała nawet seta

Teraz na drodze Radwańskiej stanie Zhuai Zhang, która jest 139. w rankingu WTA. Chinka występuje w Shenzen dzięki "dzikiej karcie". Z Radwańską spotkała się dwa razy i nie wygrała nawet seta.

To był pierwszy oficjalny mecz Radwańskiej w 2016 roku. Pierwszego stycznia pokonała Włoszkę Sarę Errani 6:1, 6:3 w finale pokazowych zawodów w Hua Hin w Tajlandii.

Do turnieju w Shenzen - w singlu i deblu - zgłoszona była także Magda Linette, jednak ostatecznie nie pojawiła się na korcie. W pierwszej rundzie miała zagrać z Amerykanką Vanią King, ale zastąpiła ją Szwajcarka Stefanie Voegele, która wcześniej odpadła w ostatniej rundzie kwalifikacji.

Po turnieju w Shenzen Agnieszka Radwańska przeniesie się do Sydney, a następnie zagra w wielkoszlemowym Australian Open w Melbourne.