Nie żyje poszukiwana 68-latka ze Starogardu Gdańskiego. Kobietę znaleziono, ale nie udało się jej uratować

Polska
Nie żyje poszukiwana 68-latka ze Starogardu Gdańskiego. Kobietę znaleziono, ale nie udało się jej uratować
Polsat News

W szpitalu zmarła 68-latka, której od niedzielnego wieczora szukano w okolicach Starogardu Gdańskiego. Dziś kobietę udało się odnaleźć w środku Borów Tucholskich. Żyła, ale nie było z nią kontaktu.

 - Kobieta prawdopodobnie zabłądziła wracając samochodem do domu. Dziś została znaleziona, ale niestety nie udało się jej uratować - mówi starszy aspirant Marcin Kunka z policji w Starogardzie Gdańskim.

 

W niedzielę wieczorem 68-latka zadzwoniła do swojej rodziny z informacją, że zgubiła się i nie wie jak ma wrócić do domu. Najbliżsi zorganizowali poszukiwania na własną rękę, a potem poprosili o pomoc policję. Kobieta cały czas przebywała w samochodzie. Po pewnym czasie wyładowała się bateria w jej telefonie.

 

W poszukiwaniach brali udział strażacy, policjanci i osoby cywilne. Użyto też śmigłowca. Akcja była utrudniona, bo w tym rejonie Bory Tucholskie są bardzo gęste i jest w nich wiele niewielkich przecinek, a kobieta wjechała w jedną z takich dróżek. Samochód zauważył przypadkiem myśliwy i natychmiast wezwał pomoc. Niestety po przewiezieniu do szpitala 68-latka zmarła. 

 

 

pen/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie