Ministerstwo finansów: warto zbierać paragony od lekarzy i dentystów. Opel czeka

Biznes
Ministerstwo finansów: warto zbierać paragony od lekarzy i dentystów. Opel czeka
Polsat News

Zbierane przez najbliższe trzy miesiące paragony od lekarzy i dentystów wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej, samochodu Opel Insignia - poinformowało ministerstwo finansów.

Każdy, kto od stycznia do marca będzie zbierać paragony fiskalne z wizyt u lekarza i dentysty oraz zarejestruje je na stronie Narodowej Loterii Paragonowej weźmie udział w losowaniu dodatkowej nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii. Losowanie odbędzie się 18 kwietnia.

 

Milion paragonów od fryzjerów i kosmetyczek

 

Natomiast 18 stycznia odbędzie się pierwsze losowanie nagrody specjalnej, które obejmie paragony zgłoszone w ostatnim kwartale 2015 r. z branż specjalnie premiowanych. Były to „fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne". Według ministerstwa finansów,  konsumenci zarejestrowali milion takich paragonów.

 

Losowania specjalne będą raz na trzy miesiące towarzyszyć comiesięcznemu losowaniu opla i notebooków, w którym biorą udział wszystkie paragony wystawione za zakupy towarów lub usług na kwotę co najmniej 10 zł. Nagrania z losowania i wyniki będą też dostępne na stronie loteriaparagonowa.gov.pl

 

Kolejnymi branżami premiowanymi Oplem Insignią będą „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych" oraz „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów". Aby wziąć udział w loterii trzeba mieć ukończone 18 lat.

 

Po co loteria

 

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, dzięki której fiskus chce uświadomić Polakom, jak dużą rolę pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Według ministerstwa, wzięcie paragonu to wspieranie uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi. Ministerstwo podkreśla, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów.

 

"Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku grając nieuczciwie" - argumentuje resort.

 

Ministerstwo zaznaczyło, że chce poprawić tę sytuację i zainteresować konsumentów otrzymaniem paragonu. "Chcemy nagradzać tych, którzy zachowują się odpowiedzialnie biorąc paragony lub proszą o nie w sytuacji, gdy sprzedawca sam ich nie wręcza".

 

PAP

pen/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie