Udany 2015 rok dla Telewizji Polsat. Stacja liderem wśród wszystkich kanałów

Kultura
Udany 2015 rok dla Telewizji Polsat. Stacja liderem wśród wszystkich kanałów
Polsat

Telewizja Polsat pokonała konkurencyjne TVN i TVP w grupie wiekowej 16-49, po raz czwarty udowadniając, że jest najchętniej oglądaną telewizją w Polsce. Wysoki wynik stacja uzyskała m.in. dzięki popularnym programom rozrywkowym, pasmu filmowemu i nadawanemu codziennie programowi informacyjnemu "Wydarzenia".

Miniony 2015 rok przyniósł Telewizji Polsat już po raz kolejny pierwsze miejsce w walce o widza w grupie wiekowej 16-49. Drugi w kolejności znalazł się TVN, a trzecie miejsce na podium zajęła TVP1. Wśród wszystkich oglądających Telewizja Polsat znalazła się na drugim miejscu, zaraz po TVP1 – wyprzedzając TVN i TVP2.


Na wysoki wynik Polsatu złożyły się między innymi chętnie oglądane przez widzów programy rozrywkowe, szczególnie "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" – najlepszy odcinek show w minionym roku oglądało blisko 3,8 mln widzów. Cegiełkę do sukcesu dołożyły również inne formaty, takie jak "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", "Nasz Nowy Dom", "Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia", czy "TOP CHEF".


Popularnością wśród widzów cieszyły się także pasma filmowe Mega Hit oraz nadawany codziennie program informacyjny - "Wydarzenia".


4,5 mln widzów witało 2016 rok z Polsatem


Telewizja Polsat okazała się niekwestionowanym zwycięzcą ostatnich godzin 2015 roku.

 

Noworoczny toast podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015, która tym razem gościła w Katowicach, wzniosło 4,5 miliona widzów. W tym kluczowym momencie był z Polsatem co trzeci Polak przed telewizorem.

 

Eliminacje do EURO 2016 - co drugi widz z Polsatem

 

Polsat od dawna stawia na sport. Ostatnie dwa mecze reprezentacji Polski w eliminacjach EURO 2016 w piłce nożnej okazały się doskonałe pod względem oglądalności. Mecz Szkocja – Polska obejrzało ponad 7,6 mln widzów w Polsacie i Polsacie Sport. W trakcie trwania spotkania z Polsatem był co drugi widz oglądający telewizję.

 

Rekordową oglądalność przyniósł ostatni mecz eliminacji EURO 2016 - 10 mln 300 tys. widzów to średnia oglądalność meczu Polska – Irlandia w Polsacie i Polsacie Sport.

mr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie