Rocznica ataku na Charlie Hebdo. Tak wygląda okładka numeru specjalnego

Świat
Rocznica ataku na Charlie Hebdo. Tak wygląda okładka numeru specjalnego
Charlie Hebdo
Rocznicowa okładka

"Rok później: morderca wciąż jest na wolności" - czytamy na okładce specjalnego numeru "Charlie Hebdo", który ukaże się w środę w kioskach. Numer będzie miał milionowy nakład.

Okładka przedstawia brodatego mężczyznę reprezentującego Boga z kałasznikowem na plecach i krwią na ubraniu. Redakcja sugeruje, że za śmierć odpowiedzialna jest religia. W wydaniu znajdą się rysunki ofiar zamachu.

 

Poza milionem kopii, które trafią do francuskich kiosków, dziesiątki tysięcy egzemplarzy pisma mają być rozesłane po całym świecie.

 

Zamach w Paryżu

 

Do ataku terrorystycznego w siedzibie satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo" doszło 7 stycznia 2015 roku. W wyniku zamachu zginęło dwanaście osób, w tym ośmiu członków redakcji i dwóch policjantów.

 

Napastnicy - Chérif Kouachi i Saïd Kouachi, który był szkolony przez Al-Kaidę w Jemenie - po dwudniowym pościgu zostali zastrzeleni Dammartin-en-Goële pod Paryżem. 9 stycznia doszło także do ataku na sklep koszerny w stolicy Francji. Odpowiedzialny za atak Amedy Coulibaly twierdził, że działał w imieniu Państwa Islamskiego, i domagał się uwolnienia braci Kouachi. Został zastrzelony podczas szturmu jednostek specjalnych.

 

 

polsatnews.pl

pr/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie