Już ponad pół miliona uczestników Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce

Polska
Już ponad pół miliona uczestników Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Polsce
PAP /Jacek Turczyk
PAP/Jacek Turczyk

Na siedem miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży zarejestrowano już zgłoszenia ponad 540 tys. uczestników ze 151 krajów - poinformował w poniedziałek dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski.

- Na chwilę obecną mamy zgłoszenia ze 151 krajów, przekroczono 540 tys. zarejestrowanych uczestników- podał ks. Suchodolski. Dodał, że taka liczba na siedem miesięcy przed wydarzeniem z jednej strony napełnia radością i nadzieją, że ŚDM w Polsce będą jednymi z najliczniejszych spotkań, a z drugiej strony - trochę także lękiem, czy uda się wszystko w pełni profesjonalnie zrealizować i wszystkich godnie przyjąć. - Taką mamy nadzieję-podkreslił jednak duchowny.

 

W poniedziałek podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Kolarski przekazał wolontariuszom z Komitetu Organizacyjnego ŚDM flagę państwową. Według ks. Suchodolskiego, flaga będzie symbolem obecności Polaków w komitecie organizacyjnym ŚDM.

 

Światowe Dni Młodzieży to zapoczątkowane przez papieża Jana Pawła II spotkanie młodych katolików z całego świata. W tym roku odbędą się w Polsce - w Krakowie i Wieliczce, między 26 a 31 lipca.

 

Wcześniej, od 20 do 25 lipca, zaplanowano dla pielgrzymów przyjeżdżających na ŚDM Dni w Diecezjach, które odbędą się na terenie prawie wszystkich polskich diecezji oprócz Archidiecezji Krakowskiej, na której terenie odbywaja się Światowe Dni Młodzieży.

 

Polska będzie gospodarzem tego wydarzenia po raz drugi. Poprzednio Światowe Dni Młodzieży odbyły się w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie