IS straszy atakami Wielką Brytanię: "Idiota" Cameron wierzy, że jest w stanie pokonać "potężne państwo Islamskie"

Świat
IS straszy atakami Wielką Brytanię: "Idiota" Cameron wierzy, że jest w stanie pokonać "potężne państwo Islamskie"
Flickr/Global Panorama/CC BY-SA 2.0

Islamiści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym pokazują egzekucję 5 mężczyzn nazywanych przez dżihadystów brytyjskimi szpiegami oraz grożą atakami w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę portal BBC.

W 10-minutowym filmie zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku mówi po angielsku, że ma wiadomość dla brytyjskiego premiera Davida Camerona.

 

- Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha" i gdzie ludzie są chronieni sprawiedliwością oraz prawem szariatu. Nazywa Camerona "idiotą", który wierzy, że za pomocą "kilku samolotów" jest w stanie pokonać "potężne Państwo Islamskie" w Syrii i Iraku.

 

 

W końcowej części filmu słychać wystrzały sugerujące, że pięciu mężczyzn, określanych w filmie jako brytyjscy szpiedzy, zostało zabitych. Autentyczność strzałów nie została jeszcze potwierdzona - podała agencja EFE.

 

MSZ Wielkiej Brytanii poinformowało, że jest w trakcie analizowania zawartości filmu.

 

Na początku grudnia brytyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty na cele związane z Państwem Islamskim w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

 

PAP

Az/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!