Awaria w Krakowie usunięta. W domach marzło nawet 17 tys. osób

Polska
Awaria w Krakowie usunięta. W domach marzło nawet 17 tys. osób
Polsat News

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej usunęło nad ranem awarię sieci ciepłowniczej w zachodniej części miasta. Od niedzieli w Krakowie marzło około 14-17 tysięcy osób. Ciepło stopniowo wraca do ich mieszkań i domów.

- Awaria została usunięta, rurociągi są napełnione ciepłą wodą, która zaczęła w nich krążyć - powiedziała Renata Krężel, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

 

Aby uniknąć ponownych uszkodzeń początkowo siecią ciepłowniczą przesyłana jest woda o niższej temperaturze. Stopniowo do rur pompowana jest coraz bardziej gorąca woda. W chwili awarii w uszkodzonym ciepłociągu płynęła woda o temperaturze 118 st. Celsjusza.

 

Do awarii doszło w niedzielę w rejonie skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Stachiewicza. Najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia przewodów z gorącą wodą.

 

Ogrzewania z miejskiej sieci pozbawieni zostali mieszkańcy 255 budynków wielorodzinnych i 183 jednorodzinnych na Azorach, Widoku, w Łobzowie i w Bronowicach. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podało w niedzielę wieczorem nazwy 57 ulic odciętych od goracej wody.

 

W Krakowie temperatura spadła w nocy do minus 16 stopni Celsjusza.

 

PAP

ml/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie