Nowe miejsca pracy w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej

Biznes
Nowe miejsca pracy w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej
Polsat News
Nowe miejsca pracy w Tarnobrzeskiej Strefie Ekonomicznej.

20 firm utworzy w 2016 roku 420 nowych miejsc pracy w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE). Inwestycje wyniosą w sumie niemal 240 mln zł.

Z przyznanych w 2015 roku 20 zezwoleń 8 to tzw. reinwestycje, pozostałe otrzymali nowi inwestorzy w strefie. Najwięcej zezwoleń otrzymały firmy z branży spożywczej i metalowej.

 

Plan z nadwyżką

 

Maciej Ślęzak dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza TSSE poinformował, że w planach na miniony rok było przyznanie 15 zezwoleń.

 

- Plan udało się wykonać z nadwyżką, a już mam przygotowane kolejne projekty, które mam nadzieję, zakończą się zezwoleniami w pierwszym miesiącu 2016 r. - poinformował Maciej Ślęzak.

 

Wśród firm, które zainwestują w TSSE, jest m.in. Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych Piotrowice II. Firma za blisko 8 mln zł zamierza uruchomić produkcję granulatów zawierających głównie wypełniacze mineralne własnej produkcji, które są wykorzystywane w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych.

 

Spółka Datra z Bielska-Białej planuje w podprzemyskiej gminie Orły wybudować zakład produkujący soki z owoców i warzyw. Koszt inwestycji to ponad 100 mln zł, a pracę znajdzie w nim ponad 80 osób.

 

Z kolei firma Materialise rozbuduje istniejący już zakład produkcyjny w podstrefie Wrocław Kobierzyce, gdzie produkować będzie m.in. wyroby z tworzyw sztucznych w technologii 3D.

 

W przemyskiej podstrefie zainwestuje spółka Eurosystem Pro, która zbuduje nową halę produkcyjną wraz z linią technologiczną. Produkowane tam będą m.in. pokrycia dachowe.

 

66 dodatkowych hektarów

 

Ślęzak zaznaczył, że strefa powiększyła się w 2015 roku o 66 ha. Nowe tereny zostały objęte strefą m.in. w Radomiu, Jaśle, Tarnobrzegu i Łapach na Podlasiu.

 

- W 2016 roku także chcemy poszerzyć obszar strefy o kolejne tereny. W planach mamy pozyskać nowe tereny w podstrefach m.in. w Przemyślu i Radomiu. Zamierzamy również przygotować strategię budowy nowych hal produkcyjnych pod wynajem - powiedział Maciej Ślęzak.

 

W minionym roku ARP wybudowała taką halę w podstrefie w Stalowej Woli, która została już wynajęta.

 

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano 305 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej ponad 8,16 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 25,3 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1743 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

 

PAP

hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze