Kubańscy wróżbici i kapłani: to będzie rok wielkiej imigracji i terroryzmu

Świat
Kubańscy wróżbici i kapłani: to będzie rok wielkiej imigracji i terroryzmu
Reuters

Ten rok będzie rokiem wielkiej migracji i terroryzmu - ostrzegają wróżbici i kapłani kultu Santeria na Kubie. To wyznanie łączące w sobie chrześcijaństwo i dawne religie afrykańskie. Przepowiednie mogą dotyczyć również Kubańczyków, którzy szukają pracy w USA i korzystają z liberalizacji przepisów imigracyjnych.

- Wyrocznia ostrzega światowych przywódców, że jeśli nie podejmą odpowiednich działań, dojdzie do masowej migracji ludzi z różnych przyczyn, które doprowadzą ich do rozpaczy. My na to nie mamy już wpływu - powiedział Babalawo Lazaro Cuesta.

 

- W różnych regionach świata trwa wielki proces migracyjny. Gdzieś ludzie uciekają przed wojną. W innym miejscu przed biedą lub prześladowaniami politycznymi. Jeszcze gdzieś przed okrucieństwem terrorystów. Migracja nasili się, jeśli to wszystko nie ustanie - dodał Cuesta.

 

- Konflikty trzeba rozwiązywać na drodze dialogu, także te dotyczące braku proporcji między wynagrodzeniem a kosztem podstawowych artykułów. Rodziny powinny pielęgnować wzajemny szacunek. Znaki ostrzegają przed wojną, źle zarządzaną gospodarką i wzrostem terroryzmu - stwierdził wróżbita.

 

Polsat News, wideo: Reuters

pr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie