Tragedia w Łagiewnikach. Zaczadziła się trzyosobowa rodzina

Polska
Tragedia w Łagiewnikach. Zaczadziła się trzyosobowa rodzina
ddz.doba.pl

Ciała 39-letniego mężczyzny, 31-letniej kobiety i ich 4-letniego dziecka odkryli w jednym z mieszkań w Łagiewnikach wezwani strażacy. Cała trójka najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla. Na miejscu pracuje prokurator.

Ok. godziny 15. straż pożarna otrzymała wezwanie o pomoc w otwarciu drzwi do mieszkania. Na miejscu strażacy z OSP w Łagiewnikach odkryli zwłoki trzech osób.


 - Wszystkie odkryte dotąd okoliczności wskazują, że było to zatrucie tlenkiem węgla. Musiało dojść do niego kilka godzin wcześniej, bo po zmierzeniu stężenia czadu w budynku nie było już po nim śladu - powiedział Polsat News Arkadiusz Kleban z Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.


Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przewietrzyli wielorodzinny budynek, w którym doszło do tragedii. W związku z niskimi temperaturami strażacy apelują o uważne korzystanie z urządzeń grzewczych, montaż specjalnych czujników wykrywających tlenek węgla oraz niezatykanie otworów wentylacyjnych. Należy pamiętać, że czad jest niewidoczny i bezwonny.

 

ddz.doba.pl

prz/am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie